Aktualita ze dne 19.8.2022

Ptáci, ňamky, REKO…

Sokolnická společnost TEIR nám předvedla, že i s ptáky s pořádným zobanem lze si užít zábavu. Pan Procházka z jmenované občanské společnosti předvedl v rámci přednášky o využití soudobého sokolnictví letovou ukázku dravců a sov se základním popisem jednotlivých druhů,  nastínil postup výcviku dravce a jeho ochrany, chovu a držení. A podělil se též o různé zajímavosti a pikantnosti ze života těchto krásných zvířat. Takové ty ,,veselé příhody z natáčení“, ty chceme slyšet vždycky.  Mimochodem, tihle nádherní opeřenci mají krásná jména – Heduš, Viki, Mireček, Tvaroh….A protože na velikosti nezáleží (nebo..?:)), měli jsme radost i z těch drobnějších prcků, kterých se klienti nebáli už vůbec a mohli se s nimi seznámit z bezprostřední blízkosti.


Palačinky s borůvkovou marmeládou a jogurtem. Venku na sluníčku a v zeleni. Nejen klientům jejich konzumace, ale jak vidno i personálu jejich pečení činilo velkou nefalšovanou radost. Ano, s úsměvem jde všechno a snáz. No není tady hezky?  

Také letní venkovní grilovačka ve čtvrtek 11.8. se povedla. A  teráska hned následující den posloužila i jako provizorní kuchyňka, když za asistence personálu připravili si tu klienti s instruktorkou Alenkou piškotový dort s jahodami, zatímco klienti s instruktorkou Reginou uvnitř pekli a následně také venku zkonzumovali výborný perník. A protože dobrého není nikdy dost a je třeba ještě využít každého pěkného dne, navštívili jsme s několika klientkami zdejší novou KAVÁRNU na ZÁMEČKU s  venkovním posezením, v němž je i za vedra příjemně.

Foto zde.

REKO. Zadávací řízení na  akci „Humanizace sociální služby Domova se zvláštním režimem "MATYÁŠ" v Nejdku – stavební práce“ (pavilon C a spojovací trakt BC + přilehlý exteriér, čili 1. etapa) zrealizováno, zadavatel, tedy KK prostřednictvím KÚ, obdržel 2 cenově relevantní nabídky. Uzavření smlouvy o dílo s vybraným dodavatelem  je plánováno v týdnu od 12.- 16.9.2022, termín předání staveniště do 5 dnů od účinnosti smlouvy, tedy od zveřejnění SoD v registru smluv. Do tohoto termínu musí být z objektu C a spojovacího traktu BC vystěhováni klienti, vyklizeno veškeré zařízení a vybavení, které není pevně spojeno se stavební konstrukcí (vyklízení krčku vč. prádelny  budeme fakticky řešit za pochodu v kontextu potřeb zhotovitele). Výstavba 1. etapy je plánována v délce 13 měsíců, tj. do 400 kalendářních dní od předání staveniště zhotoviteli.

V souladu s výše uvedeným – krom posledního vyklízení, odepisování, nabízení, odvážení a dalších předpisových tanečků  s majetkem  z dotčených částí objektu – stěhujeme několik klientů do původně  1L pokojů, z nichž vzniknou opět 2L pokoje,  a do původně 2L pokojů, v nichž vytvoříme provizorní 3L pokoje. Uskromnit se a připravit na náročné a v mnohém provizorní období však musíme všichni. Rodinám pak upřímně děkujeme za velké pochopení.

Rodiny, ale i vozidlem dojíždějící zaměstnanci krom jiných omezení musí od předání staveniště zhotoviteli, tedy již od zářijového týdne 19.9.- 23.9.2022 počítat s umenšením parkovací plochy na parkovišti, kdy určitě bude zhotovitelem zabráno horní parkoviště před pav. C, další uvidíme.  Všichni pak buďte po předání staveniště zhotoviteli a zahájení stavby velmi opatrní, dbejte výstražných cedulí a jiných info, zvláště pak v rámci exteriéru. Interiér bude zhotovitelem bezpečně přehrazen, nemusíte se o své blízké zde zbytečně obávat, nicméně to už jsou věci, které jdou zejména za zhotovitelem. Ještě jednou díky. Vše podstatné na FB a zde na webu.

Předchozí článek
Následující článek